Презентації з фізики

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Позакласний захід "Знавці фізики"

Знавці фізики

Проведення «Фізичного брейна» дозволить учителю пожвавити навчально-виховний процес, розкрити творчий потенціал кожного учня, активізувати діяльність учнів і розвивати інтерес до навчального матеріалу.У грі беруть участь дві команди, які розмішуються за червоним та зеленим гральним столами. Право відповідати на запитання отримує та команда, яка швидше натиснула на кнопку лампи, яка стоїть на столі. Гра триває, доки одна з команд заробить до 6 балів, час обміркування відпо­відей на запитання — 30с. Гра починається з запитань вартістю 1 бал. До більш складних запитань переходять у тому випадку, коли жодна із команд не відповідає правильно на дане. За грою спостерігає шановне журі, яке підіб'є підсумки та назве переможців.

Запитання вартістю 1 бал

1.Перший лауреат Нобелівської премії. (Рентген.)

2.Цей учений на дозвіллі виготовляв валізи, а найголовніше відкриття його життя прийшло до нього уві сні. (Дмитро Іванович Менделєєв.)

3. Фізик, прізвищем якого «опираються» електричні провідники. (Ом.)

4. Шведський учений, завдяки якому ми всі ходимо «під градусом». (Цельсій.)

5. Фізичне явище, яке знайшло місце у суспільному житті. (Резонанс.)

6. Що можна побачити, якщо нічого не видно? (Туман.)

7. Точний прилад серед знаків зодіаку. (Терези.)

8. Кожного року в Золотій залі Стокгольмської ратуші відбувається знач­на подія вченого світу. Яка? (Вручення Нобелівської премії.)

9. Він зміг роздивитися людину наскрізь. (Рентген.)

10. Технічний прилад, з яким марно грати в хованки — програє    (Ло­катор.)

 11. Арифметична одиниця дієтології. (Калорія.)

12.Американський винахідник, який «навчив» людство увічнювати звук. (Едісон.)

13.Вивчивши теорію заломлення променів, Галілео Галілей, за його словами, винайшов... (телескоп).

14.Кому присвячений пам'ятник, на п'єдесталі якого написано: «Він зупинив Сонце та зрушив Землю»? (М. Копернику у Варшаві.)

 

Запитання вартістю 2 бали

1. Якщо ви читали «Золоте теля», скажіть, яке яві ще заважало одному з персонажів повернути за ріг будинку, коли він ніс свою долю двома рука­ми, і як його прізвище? (Інерція; Паніковський.)

2.Плавець, умілий вершник, ерудит, поет, музикант і конструктор, ге­ніальний художник, механік, астроном, ботанік тощо. Його твори роз­шифрували через 200 років після його смерті. Хто ця людина? (Леонардо да Вінчі.)

3. Хто зі стародавніх великих учених просив поставити на свою могилу циліндр, в якому вміщено кулю, а в кулі — конус? (Архімед.)

4.Цей відомий фізик повинен був стати не вченим, а палітурником. Ін­шого не менш відомого фізика чекала не менш прозаїчна професія — токар. Хто ці вчені? (Фарадей; Герц.)

 5. Він жив настільки давно, що нам і тепер важко відрізнити правду від вигадки. Він уперше сам теоретично вивів правило важеля і вважав, що важіль — потужна машина, за допомогою якої можна було підняти Землю, якби знайшлася відповідна точка опори. Про якого вченого йдеться? (Архі-мед.)

 6. Спочатку була чиста вода, потім — металевий диск, потім — скло, вкрите спеціальною сполукою. Що це за річ і про що в неї потрібно запита­ти? (Дзеркало. Чи я на світі наймиліша?)

 7. Це ім'я носив один із численних предків царя Давида. Це ім'я зовсім не рідкісне. Багато з нас знають його з дитинства завдяки випадку, в якому на одного з носіїв цього імені впало дещо. (Ісаак.)

 8. Який прилад можна сконструювати за допомогою склянки з водою, жаби та маленької дерев'яної драбини? (Барометр.)

9. Ця речовина згадується в багатьох дитячих книжках, тому точно авто­ра назвати неможливо. Що це за речовина? («Жива вода».)

10. Китайці називали його «чу-ші», греки — «геркулесове камін­ 
ня», французи — «айман», індуси — «тхумбака», єгиптяни — «кістка», 
іспанці — «п'єдрамант», німці — «магнесс», англійці — «лоудстоун». Що 
це? (Магніт.)

11.Один баварський комерсант поставив біля входу у свій магазин те­рези, на яких кожен, хто входив та виходив, повинен був зважуватися. Для чого? (Щоб не змогли пронести вкрадене.)

12.У таблиці «Рекорди швидкості» в Книзі рекордів Гінесса новий ре­корд швидкості відрізняється від попереднього більше, ніж у 10 разів. Коли і ким був установлений цей рекорд? (12 квітня 1961 р. Ю. Гагаріним.)

13.Фізик Вільгельм Рентген, хімік Якоб Вант-Гофф, мікробіолог Еміль Берінг, поет Рено Прюд, суспільний діяч Анрі Дюнан, економіст Фредерік Пассі. Що об'єднує цих людей? (Це перші лауреати Нобелівської премії.)

Запитання вартістю 3 бали

1. У 1876 р. британський парламент прийняв закон про обмеження за­вантаження суден — «Закон про вантажну марку». Згідно з ним, марку по­винен наносити сам хазяїн судна. Останні сприйняли новий закон із вели­ким незадоволенням. Скажіть, куди наніс марку один власник пароплава, щоб висловити свою зневагу? (На трубу пароплава.)

2. Ім'я цієї людини ви не побачите в системі фізичних одиниць. Але на початку розвитку лазерної фізики американські вчені дали його ім'я неофіційній одиниці вимірювання потужності лазерного променя. Чим більш потужним був лазер, тим більше деяких виробів він міг пропалити за один раз. Якби фізики були російськими, вони, можливо, дали б одиниці ім'я річки. (Жилет. Фізики пропалювали лазером леза. Нева.)

3. Під час одного фізіологічного процесу швидкість «цього» у люди­ни досягає 160 км/год, а відстань дії — 3—4 м. Про який процес ідеться? (Чхання. «Це» — повітря.)

 4. — Послухайте, Ньютон, як ви зробили це своє відкриття, про яке стільки говорять? — Просто стукнуло по голові. Вони стояли кожен у своєму дворі та перемовлялися через огорожу. —Що стукнуло по голові? —Яблуко. Я сидів, а воно впало з гілки. Сусід замислився. Потім сказав: — Зізнайтеся, Ньютон, це було яблуко з мого саду? Ось бачите, гілка звисає до вас у двір, а ви маєте звичку сидіти на цьому місці, я це давно 
помітив. Ньютон збентежився. — Слово честі, не пам'ятаю, що це було за яблуко. Наступного дня, коли Ньютон прийшов на своє улюблене місце, гілки яблуні там уже не було. За огорожею під яблунею сидів сусід. — Відпочиваєте? — спитав Ньютон — Угу. Так вони сиділи кожен день -— Ньютон і його сусід. Гілка лежала спи­ляна, сонце обпікало голову Ньютона, і йому нічого не залишалося як за­йнятися вивченням чого? (Світлових явищ.)' 5. Десь, у якомусь царстві жили-були цар та цариця, і було в них три доньки. Не поспішав суворий цар видавати доньок заміж. Усіх, хто сватав­ся, змушував виконувати три складних завдання, а нареченим це не вдава­лося. Одного разу прийшов у палац принц, виконав три царських завдання. Радіють і цар, і його донька, а принцу не до радощів. Поки він завдання виконував, все до царських доньок придивлявся і полюбилася йому не стар­ша, а менша. Щоб не образити царя, звернувся принц до нього з такими словами: «Наворожила мені циганка: якщо сподобається одразу декілька дівчат, то обирати треба ту, у якої швидше закипить вода у каструлі». Зди­вувався цар, але наказав розтопити піч, принести три однакові каструлі, на­повнити їх однаковою кількістю води та накрити однаковими кришками. Запропонував донькам обрати каструлі та наглядати, коли закипить вода. У якої царівни вода в каструлі закипить швидше? (Вода закипить швидше в тій каструлі, де не відкриватимуть кришку. У казках більш терплячою буває найменша сестра, отже, можна зробити висновок, що у меншої ца­рівни вода закипить швидше.)

6.18 липня 1815 р. на болотистій рівнині неподалік від Ватерлоо зустрі­лися дві армії — Наполеона та Веллінгтона. Сили обох армій були приблиз­но однаковими. Французькі кірасири вступили у бій з шотландською кава­лерією. І хоча французькі дивізії рідішали, Наполеон був спокійним, тому що неподалік стояла тридцятитисячна армія маршала Груші. Але замість Груші на полі з'явився ворог — генерал Блюхер. Наполеон зазнав пораз­ки і до кінця своїх днів звинувачував Груші у зраді. Маршал стверджував, що він та його офіцери не чули залпів, хоча його армія була розташована ближче до поля бою, ніж армія Блюхера. Чи можете ви, використовуючи свої знання з фізики, виправдати маршала Груші? (Між джерелом звуку та смугою чутності, яка виникає завдяки відбиванню звукових хвиль від шарів атмосфери, може біти смуга «тиші». Саме в смузі тиші знаходилася ар­мія Груші під час битви при Ватерлоо.)

7. Відомий англійський фізик та хімік Хемфрі Деві (1778—1829 рр.) вважав найвидатнішим своїм відкриттям не щось, а когось. Когось ж він відкрив? (М. Фарадея.)

8. Гравій — осадова гірська порода, складена уламками крихких порід та мінералів. А що вимірюють гравіметром? (Силу тяжіння.)

9.У 1922 р. за декілька місяців до смерті він сказав: «Я не можу дозво­лити собі розкоші, щоб хід моїх роздумів переривали. Під час зародження ідей мій мозок нагадує гладку поверхню, а телефонний дзвінок у цей час викликає такий ефект, ніби упала у воду цеглина. Повідомлення можуть зачекати, а ідеї — ні». Кому належать ці слова? (О. Белу, винахіднику теле­фони.)

10.Перерахуємо «шість помилок людства»: квадратура кола, трисекція кута, рухомість ртуті, еліксир життя, подвоєння куба, філософський ка­мінь. Назвіть велику помилку, що залишилася. (Вічний двигун.)

11.У 1791 р. один італієць, починаючий учений, одружився з дочкою свого професора. Але вона, на жаль, захворіла на лихоманку, її життя було під загрозою. Лікарі прописали хворій бульйон із жаб. Молодий чоловік узявся власноруч його приготувати. Він очистив декілька жаб та розвісив їх нижні кінцівки на залізній гратці балкона. Приготування цієї страви спри­чинило наукове відкриття, яке широко увійшло в наше життя. Назвіть пріз­вище вченого. (Лу'іджі Гальвані.)

12.Цей благородний метал, який використовується для виготовлення пера авторучки, є найважчим на Землі (густина 22,5 8/см3). Назвіть його. (Осмій.)

 13.Один із рекордів довголіття неправильних теорій — 14 століть (від Давньої Греції до пізнього Середньовіччя) — став можливим завдяки люд­ській неосвіченості, практичним потребам суспільства в епоху Середньо­віччя та завзятій підтримці церкви. Назвіть тих, хто створив та спростував цю теорію. (Птоломей та Коперник.)

Категорія: Мої статті | Додав: Лариса (03.02.2014)
Переглядів: 1026 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту


Copyright Slides © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz